Naše zázemí

Zahrada Vlčích máků je otevřená všem zájemcům, kteří se na ní chtějí podílet.
Můžete si u nás zasadit zeleninu, zúčastnit se některé z komunitních akcí, nebo nám pomoct se zútulněním. Buďte vítáni.

PRŮVODKYNĚ DĚTÍ

Aby se v klubu nikomu nic nestalo a zároveň děti dostaly tolik pozornosti od dospělých, kolik potřebují, jsou v klubu přítomny vždy dvě průvodkyně /průvodci. Také si zakládáme na tom, že se k dětem umíme chovat s respektem, nastavujeme vzájemně zdravé hranice a podporujeme jedinečnost dítěte v prostředí otevřené komunikace a zdravých vztahů. Aktuálně probíhají v našem personálním složení změny.

Bc. Vendula Mičunková, MBA

koordinátorka a průvodkyně

Přestože jsem studovala několik škol (učitelství, ekonomiku a podnikání, MBA na John Moores Liverpools University), nejvíc jsem se toho naučila od mých dětí. Jsou mými velkými průvodci životem. Žádná škola, předmět či kniha mi nedala tolik, jako právě životní zkušenost s dětmi.

Chci utvářet prostor pro děti, kde jsou spokojené a šťastné, kde se mohou být samy sebou a cítit se v bezpečí. Ráda bych dětem předala něco cenného, co jsem zažila ve svém vlastním dětství – lezení po stromech, rochnění se v potoku – naplno, se svou fantazií, kam dospělí nechodí, bezstarostný svět, kde je nejdůležitější si to pořádně užít. Pro mě je důležitější prožitek a zážitek než utváření hmotných věcí. Protože to, co nosím v srdci a hlavě, o to nikdy nepřijdu.

Mária Jašková

Průvodkyně

Byla jsem jedna z prvních domácích školáků v Česku. Ráno jsem vstala, podojila kozu, čapla krajíc chleba, učebnici, encyklopedii, nebo knížku, vylezla na můj oblíbený strom a nechávala se vzdělávat tím, co mě obklopovalo. Maminka mi vždycky říkala, že svoboda je zároveň úkol. Učí nás odpovědnosti nad sebou samým. Díky této zkušenosti jsem se mohla rozvíjet bez motivace strachem, formovat se bez měřítek a srovnávání, a především jsem se naučila odpovědnosti, která jde ruku v ruce s důvěrou v sebe sama.

Život mě přivedl k práci s rodinami s podobným přístupem. Pracovala jsem v komunitní škole s dětmi –  domškoláky a v lesních školkách až do doby, než jsem se sama stala maminkou. Mám radost z toho, že můžu své zkušenosti předávat dál i tady ve Vlčích mácích.

Chcete se k nám přidat?

Chcete jeden den v týdnu strávit smysluplnou prací s dětmi a na čerstvém vzduchu?

Hledáme průvodce/průvodkyni na 1 den v týdnu. Nabízíme plat, nebo bezplatnou docházku pro vaše dítě. Nehledáme dobrovolníka, ale někoho, kdo se rád přidá k naší vlčí rodině a přidá ruku k dílu. Jsme mladá, progresivní lesní školka s jedinečnou atmosférou i přístupem, kde jsou šťastné nejen děti, ale i průvodci.

Chcete víc informací? Chcete se potkat? Napište, nebo zavolejte: Vendula Mičunková, tel. č.: +420 720 759 844, email: vendula@vlcimakyostrava.cz.

Zapojení rodičů

Vlčí máky jsou nejkrásnější, když je jich hodně. Pro klub to platí též a my zveme a vítáme rodiče, kteří chtějí být jeho součástí.

spolupráce a dobré vztahy s rodiči mají navíc pozitivní vliv na dítě a jsou zárukou úspěšné adaptace dítěte.

Dobré vztahy mezi průvodci a rodiči podporujeme společnými prožitky. Rodiče se mohou zapojovat do provozu klubu.

Rodiče o aktivitách a provozu klubu pravidelně informujeme a minimálně 2x do roka se s nimi setkáváme na konzultacích.

Zpětná vazba, připomínky, návrhy - to vše je vítáno.

vlčí máky

Jak fungujeme

Lesní klub Vlčí máky je provozován zapsaným spolkem Z města do lesa, z. s. Jsme členy Asociace lesních mateřských škol. Od roku 2020 stojíme na vlastních nohách, nejsme instituce podporována dotacemi, nedostáváme příspěvky od státu.

Náš chod je závislý na příspěvcích členů spolku Z města do lesa z. s. provozovatele lesního klubu Vlčí máky. Aby vaše dítě mohlo lesní klub navštěvovat, je nutné stát se členem spolku Z města do lesa z. s. a to vyplněním těchto formulářů, a platit pravidelně
poplatek za docházku.

Platbu za školné posílejte na účet: 1033253797/6100, jako variabilní symbol uveďte rodné číslo dítěte.

JAK VYBAVIT DÍTĚ DO KLUBU

Představte si, že dítě bude venku trávit skoro celý den. Počasí se může měnit, bude i vevnitř. Osvědčilo se nám děti oblékat systémem cibule ve vrstvách. Ty můžeme podle počasí odebírat, nebo přidávat. Pokud je to možné, oblékejte děti do materiálů, které jsou pro pobyt v přírodě stvořené – vlněné, lněné, bambusové, bavlněné nebo softshellové. Dětem bude dobře, prodyšně a tak akorát teplo. Z obuvi prosíme volte outdórovky s pevným opatkem a uzavřenou špičkou. V záloze pak nesmí chybět holínky. Ale nebojte, děti u nás budou chodit i bosé. Pokud byste si nebyli s volbou oblečení a obuvi jistí, rádi vám poradíme.

Omlouvání a nepřítomnost

Jsme moc rádi, když nám rodiče v případě nepředpokládané absence dítěte (onemocnění či jiné vážné důvod) napíšou do 8:00 hodin SMS na číslo 792368049. 
Plánovanou absenci jen pro nás dobré vědět alespoň dva dny předem.

Jak se přihlásit

Kontaktujte nás telefonicky, emailem nebo vyplňte předběžnou přihlášku a my se vám ozveme zpět.

Pokud budeme mít volné místo, domluvíme se s vámi na návštěvě lesního klubu; pokud volné místo nebude, zařadíme vaši přihlášku do pořadníku.

V případě, že se na docházce vašeho dítěte dohodneme, stanete se vyplněním potřebných dokumentů členem spolku a dítě se bude moct připojit k naší smečce.