Vítejte v ostravském lesním klubu Vlčí máky.

Nabízíme zázemí smečce zvídavých vlčat, která by ráda odběhla na chvíli za dobrodružstvím z města.

Našli jsme kout, kde v čistém prostředí lesa obklopeného rybníky a přesto v typickém prostředí Ostravy můžeme vychovávat a vzdělávat naše děti.

Vlčí máky jsou alternativou ke klasické mateřské škole pro děti od 3 do 7 let. Jsme připravení na 15 vlčat, které provází divočinou dva průvodci společně s rodiči, asistenty a dalšími členy lesního klubu, kteří mají zájem se aktivně podílet na jeho chodu a rozvíjet myšlenky přirozeného pobytu a vzdělávání v přírodě.

Proč dát dítě do lesního klubu?

Lesní klub Vlčí máky jsme založily proto, aby naše děti měly možnost se všestranně rozvíjet mimo hranice klasických institucí, kde o vzdělávání rozhoduje systém. Zažitá pravidla bez možnosti spolurozhodování o vzdělání a výchově dětí nám nevyhovovala, a proto jsme se rozhodly samy jít jinou cestou.

Vytváříme místo, kde se na chodu klubu podílí děti i dospělí v respektu a toleranci. Kde se učíme žít a vzdělávat se navzájem podle pravidel přírody a zákonů života. A to vše s ohledem na přirozené potřeby dětí v mladším školním a předškolním věku pod vedením průvodců, zkušených pedagogů.

Neobcházíme moderní a rychle se rozvíjející civilizaci, ale vnášíme do ní zpět něco, co pomalu díky rychle se měnící a složité době vyprchává. Máme za to, že je třeba vrátit do dětských i dospělých životů přirozenou rovnováhu, tvořivost a aktivitu tak podstatnou pro kvalitní a plnohodnotný život.

Kontaktním a laskavým způsobem, podpořeným volnou hrou rozvíjíme u dětí schopnosti dobře se ve světě orientovat, rozhodovat se a zodpovídat za své chování i mezilidské vztahy, vytvářet si správné návyky a přijímat zdravé hodnoty.

Cílem je vrátit se o krok blíž přírodě a učit děti chápat, že věci se nedějí samy o sobě, ale že člověk je zodpovědný za své okolí. A že svět je bezpečné a kouzelné místo, ve kterém stojí za to žít, pokud jemu i sobě budeme správným způsobem naslouchat. Dává vám to také smysl? Přidejte se k nám!

Vaše Vendula, zakladatelka a koordinátorka LK Vlčí máky.

One thought on “Naše cesta

  1. Zdravím, tohle je komentář.
    Chcete-li začít se schvalováním, úpravami a mazáním komentářů, pak si prohlédněte sekci Komentáře na nástěnce.
    Profilové obrázky komentujících vám přináší služba Gravatar.

Comments are closed.